Wszystkiego najlepszego dla Beniny, Filipa, Judyty
WOLONTARIAT
Nadal zbieramy nakrętki plastikowe.
2019-08-01
Nadal zbieramy nakrętki plastikowe. Przekazałyśmy już ponad 2,5 tony nakrętek.dla potrzebujących osób na leczenie i rehabilitację. Nakrętki można dostarczyć do biura Stowarzyszenia przy ul. Wł. Bartoszewskiego 12/10

więcej...


,,Pola Nadziei"
2018-04-11

11.04.2018r. Pola Nadziei na rzecz Hospicjum w Szczecinku W ramach wolontariatu wspólnie z młodzieżą ze szczecineckich szkół włączyłyśmy się aktywnie w akcję ,,Pola Nadziei"  na rzecz Hospicjum Św. Franciszka z Asyżu .Można było zjeść nasze smaczne ciasta, i zabrać ze sobą piękne żólte kwiatki z krepiny,które wykonałyśmy na warsztatach.

więcej...


"Drużyna Świętego Mikołaja".
2016-12-17

Już 17.12. rusza "Drużyna Świętego Mikołaja" aby obdarować mieszkanców Szczecinka światecznymi upominkami. Siano pod wigilijny obrus i pięknie udekorowane lukrem pierniczki. Celem kwesty jest zbiórka funduszy na organizację niezapomnianego wyjazdu wakacyjnego Dzieciaków-Tratwiaków 

więcej...


Akcja Mikołajkowa.
2016-12-04
 Stowarzyszenie Sportowe Pomagamy Dzieciom przy wsparciu zaprzyjażnionych instytucji zorganizowało akcję charytatywną.Można było odwiedzić Biuro Świętego Mikołaja i na mieście spotkać można było patrole Świętego Mikołaja.
więcej...


Poszukiwanie "Świętego mikołaja".
2016-11-30

więcej...


Świąteczne rękodzieło.
2016-11-22

22.11. w Świetlicy w Gwdzie Wielkiej zostały zorganizowane w ramach Wolontariatu dla dzieci warsztaty świąteczne z rękodzieła metodą Quilling.W miłej, przedświątecznej atmosferze dzieci wspólnie z wolontariuszkami doskonaliły swoje plastyczne umiejętności. Wyczarowały przepiękne ozdoby.

więcej...


Tomek Możuch. Akcja charytatywna.
2016-11-21

Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Szczecinku jako główny organizator przedsięwzięcia charytatywnego na rzecz pomocy dla Tomasza Możucha chorego na stwardnienie rozsiane

serdecznie zaprasza mieszkańców Szczecinka i Powiatu do udziału w akcji charytatywnej.

Akcja nasza ma na celu pomoc Tomkowi w uzbieraniu funduszy na rehabilitację która jest dość kosztowna jednak już przynosząca bardzo dobre efekty.

Akcja odbędzie się w Hali Sportowej przy Zespole Szkół im. Jana III Sobieskiego przy ul. Wiatracznej 5 w Szczecinku

dnia 03.XII br. w godzinach 10.00 do 14.00

Atrakcje, które będą towarzyszyć podczas imprezy:

- Turniej piłkarski dla dzieci;

-Fotografia ze św. Mikołajem wręczającym maskotki;

- Grilowane kiełbaski, grochówka, słodkie wypieki, gorące napoje;

- Występy Klubu Tańca Towarzyskiego AIDA pod kierownictwem Pani Katarzyny Balon

- Pokaz udzielania pierwszej pomocy;

-Występy wokalistek ze studia wokalnego Pana Krzysztofa Leśniewskiego działającego przy SAPiK-u

- Kącik plastyczny oraz malowanie twarzy dzieci;

- Pokaz mistrzyni jojo oraz grupy uczniów Zespołu Szkól nr 2 im. Jana III Sobieskiego

- Miasteczko Ruchu Drogowego- Straż Miejska Szczecinek

- Licytacje min: kursu j. angielskiego, kursu szkolenia psa, upominki od zespołu rockowego Materia oraz różnych przedmiotów od darczyńców;

W akcję naszą włączyło się już wiele firm, instytucji oraz osób prywatnych między innymi. OSiR, SAPiK – zabezpieczenie logistycznie, Straż Miejska –bezpieczeństwo, Ochotnicza Grupa Ratownicza TADMED – pokaz ratownictwa oraz zabezpieczenie medyczne, Fundacja Inicjatywa Społeczna FIS, Ośrodek Szkolenia Psów „YUKI” w Szczecinku – pokaz szkolenia psów, Akademia Piłkarska Reisa, Akademia Piłkarska Szczecinek – organizacja turnieju piłkarskiego, Total Sound – nagłośnienie, Zespół Szkół im. Jana III Sobieskiego, Zespół Szkół nr 2 im Ks. Warcisława IV, KTT Aida oraz Rockendrolowe Siódemeczki – pokaz tańca, Centrum Szkoleniowe Omnibus Szkoła Języków Obcych – kurs j. angielskiego.

Z wyrazami szacunku

Organizatorzy

więcej...


Jesienne zajęcia plastyczne.
2016-10-12
W każdą środę wolontariuszki Stowarzyszenia prowadzą zajęcia plastyczne z dziećmi w Świetlicy Koniczynka.
Wspólnie tworzą jesienne piękne prace plastyczne wykorzystując jesienne liście.


więcej...


Dla Madzi.
2016-09-20
Wczoraj przekazałyśmy 38 dużych worków nakretek dla naszej łobuziary Madzi Kosior, którą bardzo serdecznie pozdrawiamy. Dzięki pieniążkom z nakrętek, Madzia pojedzie na turnus rehabilitacyjny.
Nakretki nadal zbieramy. Dostarcz nakretki do biura SAK od poniedziałku do piątku.
więcej...


"Dzień Pozarządowca".
2016-08-15

15 sierpnia 2016 r. ,,Dniu Pozarządowca'' przyświecał cel charytatywny na rzecz Weroniki uczennicy gimnazjum w Szczecinku,która walczy z białaczką limfoblastyczną. Udało nam sie zebrać 2.826 zł. Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet bardzo dziękuje za wsparcie naszej akcji charytaywnej organizacjom pozarzadowym,które w tym dniu przyłaczyły się do akcji i mieszkańcom Szczecinka . Podziękowania dla wolontariuszy,którzy chodzili z puszkami.

więcej...


Maraton.
2016-08-08

W dniu 7 sierpnia 2016 r. juz po raz drugi, dołączyłyśmy do grona wolontarjuszy zabezpieczających
trasę biegu na 15 km i maratonu. Biegacze startowali ze stadionu a cała trasa przebiegała 
wokół jeziora Trzesiecko. Nasze stanowisko było usytuowane na czwartym kilometrze trasy. 
Oprócz ,,opieki" i mocnego dopingu serwowalismy wodę i napoje izotoniczne.
W tym roku członek naszego Stowarzyszenia Sebastian zajął 7 miejsce.
Jesteśmy dumne ,i wielkie gratulacje od nas.

więcej...


Przygotowania do Maratonu.
2016-07-31

W sobotę 30 lipca wolontariuszki naszego Stowarzyszenia pod szczecineckim Zamkiem uczestniczyły w szkoleniu udzielania pierwszej pomocy w związku z Maratonem w dniu 7.08.2016r. W tym dniu dołączymy do grona wolontariuszy. W tym dniu brałyśmy czynny udział w ustanowieniu nowego rekordu przez Szczecinecką Akademię Ratowniczą działającą przy Komendzie Hufca Szczecinek. Gratulujemy.

więcej...


"Pola Nadziei"
2016-04-20

20 kwietnia 2016 roku w ramach wolontariatu wspólnie z młodzieżą ze szczecineckich szkół włączyłyśmy się aktywnie w akcję ,,Pola Nadziei". Pieniążki w tym dniu były zbierane do puszek na rzecz Hospicjum Św. Franciszka z Asyżu w w Szczecinku.Rozdawałyśmy żonkile z bibuły i krepiny wykonane na warsztatach z dziećmi ze Świetlicy ,,Koniczynka". Mieszkańcy Szczecinka byli bardzo hojni i bardzo chętnie zapełniali puszki wolontariuszy.

więcej...


"Pola Nadziei" Przygotowania.
2016-04-11

Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet wspólnie z dziećmi ze Świetlicy ,,Koniczynka" działajacej przy Stowarzyszeniu Sportowym Pomagamy Dzieciom w ramach akcji ,,Aktywny Senior" i Partnerstwa Wspólnie w dniu 11 kwietnia 2016 roku tworzyły żółte kwiatki z bibuły i krepiny. Żólte kwiatki będą rozdawane przez wolontariuszy 20 kwietnia 2016 roku w Szczecinku podczas "Akcji Pola Nadziei"

więcej...


Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
2016-04-02

2 kwietnia 2016 roku po raz pierwszy przyłączyłyśmy sie do akcji Polska na niebiesko o godz. 9 rano w niebieskich koszulkach i kijkami maszerowałysmy z Teamem Biegowym. Nastepnie uczestniczyłyśmy w happeningu na deptaku, rozdając ulotki i niebieskie balony. Autyzm- poznaj zanim ocenisz. 2 kwietnia Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

więcej...


"Szlachetna paczka".
2015-12-16

Stowarzyszenie  po raz pierwszy zorganizowało Szlachetną Paczkę dla wybranej rodziny. Do paczki przyłaczyły się 24 osoby ludzie o wielkich sercach. Dziękujemy wszystkim,którzy wspólnie z nami współtworzyli Szlachetną Paczkę.Warto pomagać. Paczka połaczyła nas wszystkich i chęć pomocy drugiemu człowiekowi. A emocje,które były przy rozpakowywaniu przez rodzinę  paczek są nie do opisania.  Dla tej chwili warto było przygować paczke.

Zapraszamy do galerii.

więcej...


Dekorowanie pierników.
2015-12-04

4.12.2015r wspólnie z wolontariuszami Funduszu Tratwa dekorowałyśmy pierniki. Już po raz szósty, 12 grudnia 2015 r. wolontariusze Drużyny św. Mikołaja kwestować będą na ulicach miasta. Celem zbiórki jest zebranie środków na stypendia dla ubogich, zdolnych młodych uczniów szczecineckich szkół oraz materiały do zajęć w świetlicy TRATWA. Bedzie można nabyć sianko na świąteczny stół i pierniki.

Zapraszamy do galerii.

więcej...


Ostateczne logo Centrum Wolontariatu Powiatu Szczecineckiego.
2015-11-15

Tak wygląda ostateczne logo Centrum Wolontariatu Powiatu Szczecineckiego stworzone z czterech zwycięskich prac.

więcej...


II Nocne Spotkanie Biegowe 10.11.2015r.
2015-11-11

II Nocne Spotkanie Biegowe 10.11.2015r.

 

więcej...


"Nakręć się" i pomóż chorym dzieciom.
2015-11-04

4 listopada 2015 roku przekazałyśmy nakretki dla Madzi Kosior,40 dużych worków ok. 800kg. Pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie oraz turnusy rehabilitacyjne, które przynoszą dużą poprawę w funkcjonowaniu Madzi. Wszystkim ludziom dobrej woli serdecznie dziękujemy. To oczywiście nie koniec "akcji", wciąż zbieramy nakrętki. można je dostarczać do naszego biura przy ulicy 9-go Maja/12 w każdy poniedziałek, środę, piątek od 15:00 - 17:00 .

więcej...


Szlachetna paczka.
2015-10-18

Bierzemy udział.

Projekt SZLACHETNA PACZKA 2015 został objęty Patronatem Honorowym przez Burmistrza Miasta Szczecinka.

 

więcej...


Akcja "Podziel się posiłkiem".
2015-09-26

25 - 26.09.2015 roku w ramach ogólnopolskiej akcji ,, Podziel się posiłkiem" wolontariuszki naszego Stowarzyszenia zbierały żywność na terenie sklepów w Szczecinku. Zebrana żywność zostanie przekazana dla organizacji zajmujacych się dożywianiem dzieci. 

Galeria.

więcej...


Warsztaty o wolontariacie. I, II, III, IV grupa.
2015-09-18

W ramach projektu "Podaj dalej - intensyfikacja działań NGO na rzecz rozwoju wolontariatu na terenie powiatu szczecineckiwgo" odbyły się warsztaty poświęcone działaniom wolontarystycznym. Spotkanaia odbywały sie z podziałem na cztery grupy uczestników. Swoją prezentacje o wolontariacie prezentowała przewodnicząca Stowarzyszenia Ewa Czech.

Grupy: I i II.

Grupy: III i IV.

więcej...


UWAGA ! KONKURS
2015-09-12

Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet organizuje w ramach projektu „Podaj dalej – intensyfikacja działań NGO na rzecz wolontariatu na terenie powiatu szczecineckiego” konkurs na logo Centrum Wolontariatu Powiatu Szczecineckiego.

Więcej można przeczytać na stronie internetowej Centrum Wolontariatu Powiatu Szczecineckiego

więcej...


Piknik sąsiedzki.
2015-09-09

W środę (09.09) o godz. 16.00 przy ul. Jeziornej odbył się  w Szczecinku piknik sąsiedzki.  Mieszkańcy  postanowili wyjść ze swoich domów, by wspólnie zrealizować projekt, który przyczynił się do zacieśnienia społecznych więzi. . Zabawa była jak najbardziej udana mimo niesprzyjającej pogodzie. . Przedstawienie „Jaś i Małgosia” w wykonaniu małych podopiecznych Fundacji Inicjatywa Społeczna FIS podbiło serca . Po spektaklu wszyscy przenieśli się na plac za biblioteką. Tutaj można było m.in. wziąć udział w zabawach ruchowych lub przyłączyć się do stoisk kreatywnych m.inn. naszego Stowarzyszenia gdzie wolontariuszki prowadziły warsztaty z rękodzieła.

Zapraszamy do galerii.

więcej...


Wizyta studyjna w Darłowskim Centrum Wolontariatu.
2015-09-05

Relacja z wizyty studyjnej w Centrum Wolontariatu w Darłowie. Zapraszamy.

więcej...


Centrum Wolontariatu Powiatu Szczecineckiego.
2015-08-01

Zapraszamy również do odwiedzenia naszej strony internetowej, która powstała w ramach projektu „Podaj dalej – intensyfikacja działań NGO na rzecz wolontariatu na terenie powiatu szczecineckiego” 

Projekt dofinansowany ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Centrum Wolontariatu Powiatu Szczecineckiego.

więcej...


Charytatywnie. W Barwicach.
2015-07-06

W niedzielę 5 lipca 2015 rooku aktywnie wspierałyśmy imprezę charytatywną  na Stadionie w Barwicach. Pieniążki zbierane były dla Julii i Natalii Niedzieli i Kingi Radziejewskiej. W czasie trwania imprezy odbywały się mecze, licytacje. Nasze stoiskiem kreatywnym bardzo zainteresowane były dzieci. Bardzo chętnie uczyły się Qullingu . Dużym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy,no i oczywiście nasze pyszne ciasta własnego wypieku.
Bardzo chętnie włączmy się w akcje na rzecz osób potrzebujących.Warto pomagać.

Zapraszamy do galerii.

więcej...


"Maszeruj i pomagaj".
2015-04-18

Akcja charytatywna- maszeruj i pomagaj.
 18-19 kwietnia 2015 roku z Andrzejem Kowalem - znanym szczecineckim popularyzatorem sportu i rekreacji włączyłyśmy się w  24-godzinny Nordic Walking. Akcja miała charakter charytatywny i połączona została 
ze zbiórką pieniędzy na leczenie i rehabilitację dzieci z naszego miasta. Start zaplanowany został na godzinę 
16 : 00 przy Stadionie Miejskim, a imprezę uatrakcyjniły działania towarzyszące: stoiska tematyczne, dmuchańce dla dzieci, malowanie twarzy, koncerty sekcji SAPiK-u (Studio Wokalne, zespół Emma, Prokop Band) oraz zespołów młodzieżowych. nasze stoisko było z pysznymi ciastami. Dzielnie wspierałyśmy Andrzeja Kowala maszerując z kijkami do późnych godzin, a 19.04. Znowu wyruszyłyśmy z kijkami. Dałyśmy radę, z czego bardzo się cieszymy, bo cel bardzo szczytny, a my bardzo chętnie włączamy się aktywnie 
w akcje na rzecz potrzebujących.

Zapraszamy do galerii.

więcej...


Nasze wcześniejsze działania.
2014-05-15

Tutaj zawarte są nasze działania wolontarystyczne w poprzednich latach. Zapraszamy.

więcej...


Darmowy licznik odwiedzin